Вентиляція житлових приміщень

Існує кілька варіантів реалізації вентиляційних систем в житлових приміщеннях.

1. Природний приплив.

вентиляція житлових приміщеньПри такому варіанті на кухні і в санвузлі встановлюються видаляють забруднене повітря в витяжні шахти побутові вентилятори. Але оскільки віддалений повітря обов’язково повинен заміщається на свіжий, то вентиляція квартири стає можливою виключно при постійному припливі свіжого повітря. Найпростішим і ефективним способом вирішити цю задачу є установка припливного клапана. Клапан монтується безпосередньо у вікно або через отвір в стіні кімнати. Клапан повинен встановлюватися у верхній частині вікна або стіни для запобігання виникнення протягів в зоні перебування людей. Однак конструкція клапана не передбачає наявність фільтра, тому разом з потрапляють в приміщення повітрям буде також проникати пил та інші забруднювачі повітря.

2. Локальні припливні установки.

Вентилятори, як і в першому варіанті, встановлюються на кухні і в санвузлах, а в кімнатах встановлюють одну або кілька локальних припливних установок. Саме вони здійснюють ефективну подачу очищеного і при необхідності підігрітого повітря в приміщення. Така установка може розташовуватися як на вулиці, так і всередині стіни або в самому приміщенні. Кількість поступаемого повітря можна легко регулювати, а при відсутності в приміщенні людей її (припливну установку) можна просто вимкнути. Даний варіант найбільш підходить в тих випадках, коли немає бажання або можливості опускати в приміщенні стелі для прокладання системи вентиляції.

3. Поєднання системи припливної вентиляції і системи кондиціонування.

вентиляція для житлових приміщеньБільшість моделей канальних кондиціонерів  припускають наявність можливості змішування зовнішнього повітря з рециркуляційним. Для цього необхідно підключити до кондиціонера повітропровід, а також встановлюється нагрівач і фільтр. Видалення забрудненого повітря з квартири проводитися витяжними системами в санвузлах та на кухні. Правильний розподіл по кімнатах свіжого повітря відбувається виключно при включеному внутрішньому блоці встановленого кондиціонера. Дана система вентиляції квартири передбачає, що повітря після перемішування розподіляється по кімнатах.

4. Припливна вентиляційна установка.

Забраний ззовні через зовнішню решітку свіже повітря спочатку проходить очистку в фільтрах і нагрів в калорифері, а потім подається в приміщення через систему повітропроводів. У тих місцях де будуть прокладатися повітроводи необхідно буде опускати стелю або ж споруджувати короба з метою зробити систему вентиляції квартири менш помітною. Припливні установки бувають наступних типів:

  • складальна (монтується як конструктор і складається з окремих елементів: клапан, вентилятор, нагрівач, шумоглушник тощо);
  • компактна (або моноблочна) складається з захованих в Шумоізольований корпус таких же елементів;

Доповнивши систему центральним зволожувачем повітря стає можливим дуже просто контролювати вологість у всій квартирі в холодну пору року. Управляється така система безпосередньо з щита автоматики або входить в комплект пульта управління.

5. Компактна приточно-витяжна установка з рекуператором.

Рекуператор – пристрій відбирає тепло у видаляється з квартири повітря і передає його подається в квартиру повітрю. З його допомогою можна досягти 90% -ої економії електроенергії необхідної для нагріву повітря в зимову пору року, що особливо актуально в зв’язку з постійним зростанням цін на енергоносії. Розміщується приточно-витяжна установка найчастіше на балконі, а й можлива установка безпосередньо всередині приміщення. Доповнивши таку систему центральним зволожувачем повітря дасть можливість контролювати вологість повітря у Вашій квартирі. Даний варіант вентиляційної системи вимагає обов’язкового опускання стелі. Управляється вентиляційна система для квартири з зовнішнього пульта управління.

Також рекомендуємо прочитати

Спліт-системи Cooper & Hunter

7000BTU от___$/
9000BTU от___$/
12000BTU от___$/
18000BTU от___$/
24000BTU от___$/

Алюмінієві решітки – терміни виготовлення

Інформація: РГН – решітка однорядна нерегульована РГР – …

Читать дальше
ТвінФреш Комфі

Децентралізовані провітрювачі з регенерацією тепла ТвінФреш Комфі характеризуються …

Читать дальше
ТвінФреш Стандарт

Провітрювач Вентс ТвінФреш серії «Стандарт» – просте в …

Читать дальше
Спліт-системи Rovex

7000BTU от___$/
9000BTU от___$/
12000BTU от___$/
18000BTU от___$/
24000BTU от___$/