Системи зволоження

системы увлажнения

системи зволоженняУ наш час в силу присутності в повітрі великої кількості вихлопних газів, токсинів та інших шкідливих речовин, здоров’я людей перебувати під постійною загрозою. З цієї причини все більша кількість людей стало дбати про якість повітря в тих приміщеннях де вони живуть або працюють. І одним з найважливіших параметрів навколишнього нас повітря є його вологість. Тут варто зазначити – що і недостатня, і надмірна вологість повітря є шкідливою для здоров’я людини. Спробуємо розібратися, що робити, якщо в приміщенні недостатня вологість. З даною проблемою стикається практично кожен, особливо з початком опалювального сезону в зимову пору року і сухе повітря починає надавати особливо негативний вплив на здоров’я кожної людини. По-перше, недостатня вологість в цілому пригнічує імунітет людини, викликаючи почастішання випадків простудних та інфекційних захворювань, страждають шкірні покриви і дихальні шляхи. У наш час на ринку кліматичної техніки є велика різноманітністьзволожувачів повітря  різної вартості, залежно від потужності, бренду і додаткових функцій.

Які бувають зволожувачі повітря?

Всі зволожувачі повітря можна умовно розділити на їхню потужності і місця застосування.

  • Побутові зволожувачі повітря – пристрої використовуються в житлових будинках і квартирах, а також невеликих офісах.
  • Промислові зволожувачі повітря – потужні агрегати встановлюються на тих виробництвах, на яких необхідний постійний рівень вологості повітря.

Побутові зволожувачі повітря

Побутові зволожувачі в свою чергу діляться за типом зволоження на кілька типів. Перший тип – це так звані ультразвукові зволожувачі повітря . Принцип роботи даних пристроїв полягає в розбитті потоку води вбудованої ультразвукової пластиною на дуже дрібні частинки, з яких утворюється так звана водяний пил. Такий тип зволожувачів найпоширеніший, в першу чергу через невисоку вартість подібних пристроїв. Серед недоліків ультразвукових зволожувачів повітря варто відзначити протипоказання застосування такого типу пристроїв в дитячих кімнатах, так як ультразвук шкідливий підростаючому організму.

Другий тип зволожувачів – це
парові зволожувачі повітря. Такі пристрої набагато ефективніше справляються з зволоженням повітря в різноманітних приміщеннях. Парові зволожувачі схвалені для використання і в дитячих кімнатах, але разом з тим їх вартість вище ніж у ультразвукових моделей зволожувачів. Завдяки великому резервуару з водою, якими оснащені парові зволожувачі, немає необхідності постійно перебувати біля пристрою щоб контролювати витрату води. Єдина рекомендація щодо експлуатації парових зволожувачів – це використання очищеної води, щоб уникнути утворення нальоту на меблях і підлозі, поява якого можливо при роботі зволожувача такого типу.

Дуже часто люди хочуть поєднати в одному пристрої відразу кілька функцій – зволоження і очищення повітря.
з таким завданням можуть впоратися або мийка повітря, або ж очищувач повітря з функцією зволоження.
Мийка повітря – це вид зволожувача, проходячи через який повітря очищається і одночасно насичується вологою механічним шляхом. Очищувачі повітря з функцією зволоження по суті виконують абсолютно ті ж завдання. що та мийки повітря.

Промислові зволожувачі повітря.

Промислові увлажнителях повітря – це спеціалізовані професійні агрегати, які реалізуються в різних виконаннях: настінному і канальному. Дане обладнання найчастіше застосовується на виробництвах, де необхідний постійний рівень вологості, наприклад паперових і харчових фабриках. Дуже правильно і зручно використовувати канальний тип зволожувачів повітря спільно з вентиляційною системою. В такому випадку волога буде надходити в приміщення одночасно зі свіжим повітрям. При використанні на виробництві промислових зволожувачів повітря з’являється можливість контролю відносної вологості протягом доби автоматично, що здатне дати істотну економію електроенергії і забезпечити максимально ефективне вирішення поставлених завдань.