Руфтопи

Руфтопи Даховий кондиціонер або руфтоп – це моноблочний холодильний агрегат сумарною потужністю від 8 до 140 кВт, що встановлюються в основному на даху будівлі, хоча не рідкісні випадки установки руфтопів на рівні землі на спеціально обладнаному майданчику . Руфтопи по суті є симбіозом холодильної машини з повітряним охолодженням і центрального кондиціонера. Виходячи зі своєї високої продуктивності руфтопи призначені для кондиціонування приміщень з великою площею: конференц-залів, критих стадіонів, супермаркетів, великих вестибюлів і холів, різних складських та торгових приміщень. При всьому цьому руфтопи мають можливість не тільки нагрівати і охолоджувати повітря в приміщеннях, а й здійснювати в нього подачу свіжого повітря, тобто виконувати вентилювання. Для здійснення даної функції до стандартних вузлів дахового кондиціонера (конденсатора, випарника, компресора і вентилятора) додаються змішувальні камери, в яких власне і здійснюється змішування свіжого і циркуляційного повітря, а також водяні або електричні калорифери, призначені для підігріву повітря.

Основні переваги та особливості дахових кондиціонерів (руфтопів):

Основними перевагами руфтопів є:

 • Простота монтажу, установки та обслуговування. В силу моноблочной конструкції дахового кондиціонера значно полегшується його монтаж і доступ для подальшого сервісного обслуговування.
 • Компактний блок дахового кондиціонера, розміщується поза обслуговуваного приміщення
 • Економічність, надійність низький рівень шуму даних систем вентиляції і кондиціонування завдяки використанню єдиної системи автоматики для управління режимами роботи.
 • Наявність можливості установки всіляких додаткових опцій. При необхідності руфтоп може оснащуватися різноманітними фільтрами і калориферами, а також різними конструкціями підключення повітропроводів.

Класифікація руфтопів:

даховий кондиціонер Дахові кондиціонери (руфтопи) можна розділити на дві категорії:

 1. Кондиціонери працюють виключно на охолодження.
 2. Кондиціонери з можливістю підігріву повітря і які, в свою чергу, діляться на наступні три категорії за способом підігріву:
 • з електричним нагрівачем;
 • з водяним нагрівачем;
 • з газовим нагрівачем.

Принцип роботи дахових кондиціонерів (руфтопів):

 1. З вулиці через забірну решітку руфтопів відбувається забір свіжого повітря
 2. Відпрацьований (циркуляційний) повітря забирається з вентильованого приміщення, після чого він потрапляє в змішувальну камеру, де і відбувається його змішування з вуличним повітрям. Співвідношення циркуляційного і зовнішнього повітря змінюється за допомогою зміни положення заслінок в камері змішувача. При цьому трапляється що в конструкції дахових кондиціонерів малої потужності може бути відсутнім камера змішувача. У таких випадках змішання потоків повітря може здійснюватися безпосередньо в підвідному повітроводі.
 3. Повітря з камери змішувача очищається в повітряних фільтрах і подається до теплообмінника (конденсатору або випарника) холодильної машини, в якому він охолоджується або ж нагрівається (в разі використання кондиціонерів з тепловим насосом).
 4. Далі оброблений повітря необхідної температури за допомогою відцентрового вентилятора подається в систему повітропроводів і далі через мережу розподільних ґрат безпосередньо в вентильовані приміщення.
 5. Подається окремим вентилятором зовнішнє повітря охолоджує конденсатор холодильної машини.

Також рекомендуємо прочитати

Рекуператори Ventoxx

Рекуператор Вентокс – вентиляційна система компактних розмірів, що …

Читать дальше
Спліт-системи Cooper & Hunter

7000BTU от___$/
9000BTU от___$/
12000BTU от___$/
18000BTU от___$/
24000BTU от___$/

Алюмінієві решітки – терміни виготовлення

Інформація: РГН – решітка однорядна нерегульована РГР – …

Читать дальше
ТвінФреш Комфі

Децентралізовані провітрювачі з регенерацією тепла ТвінФреш Комфі характеризуються …

Читать дальше
ТвінФреш Стандарт

Провітрювач Вентс ТвінФреш серії «Стандарт» – просте в …

Читать дальше