Рекуператори

Рекуператори Рекуператор (від латинського слова, що означає “повертає, який одержує назад”) – пристрій застосовується для повернення тепла від виходить з приміщення повітря. На сьогодні рекуператори найчастіше зустрічаються в системах вентиляції примусового типу. До недавнього часу більшість рекуператорів використовувалося в промислових і комерційних системах вентиляції. Незважаючи на відносно високу вартість теплоутилізаційного обладнання і досить складний монтаж подібної вентиляційної системи, енергоефективність даного пристрою досить швидко покривала всі витрати на його впровадження. Після завершення періоду окупності, витрати йдуть на нагрів припливного повітря можливо знизити майже в два рази, що при обліку промислового використання дозволить економити досить значні суми грошей.

Після деякого часу попит на рекуператори, в зв’язку з тенденцією постійного зростання цін на носії енергії, збільшився до такої міри, що дало можливість виробникам вентиляційного обладнання істотно знизити ціни і розширити пропонований асортимент даних пристроїв. Рекуператори стали застосовуватися в різних ПВУ (припливно-витяжних установках) і іноді навіть в проветроівателях. Системи вентиляції з можливістю рекуперації тепла (холоду) отримали назву – енергозберігаючі системи вентиляції. Основою принципу дії рекуператора є процес передачі холоду або тепла від витяжного повітря припливному за допомогою пластини, що розділяє холодні і теплі потоки повітря. Як матеріал для виготовлення такої пластини найчастіше використовується нержавіюча сталь, алюміній або його сплави, пластик, папір.

Все пластинчасті рекуператори діляться на протиточні і перехресні. Як правило більш високий ККД у рекуператорів першого типу. У свою чергу, в обладнанні з перехресним типом пластинчастого рекуператора абсолютно виключено змішування припливного і відпрацьованого повітря. З цієї причини повністю відсутня можливість попадання запахів, бактерій і вологи в надходило в приміщення повітря, що зробило їх оптимальним рішенням для установки в приміщеннях з підвищеними вимогами щодо якості поступаемого всередину повітря.

З небагатьох недоліків даних вентиляційних систем можна відзначити можливість обмерзання пластин рекуператора при низьких температурах навколишнього повітря. Але ця проблема легко вирішується завдяки установки в системі керованих автоматикою заслінок і додаткових обвідних каналів.

Також рекомендуємо прочитати

Спліт-системи Cooper & Hunter

7000BTU от___$/
9000BTU от___$/
12000BTU от___$/
18000BTU от___$/
24000BTU от___$/

Алюмінієві решітки – терміни виготовлення

Інформація: РГН – решітка однорядна нерегульована РГР – …

Читать дальше
ТвінФреш Комфі

Децентралізовані провітрювачі з регенерацією тепла ТвінФреш Комфі характеризуються …

Читать дальше
ТвінФреш Стандарт

Провітрювач Вентс ТвінФреш серії «Стандарт» – просте в …

Читать дальше
Спліт-системи Rovex

7000BTU от___$/
9000BTU от___$/
12000BTU от___$/
18000BTU от___$/
24000BTU от___$/