Клімат в спортивному залі

Вентиляція і кондиціонування спортивних залів.

 клімат в спортивному залі Сучасна людина має постійно перебувати в русі і невпинно підтримувати свою фізичну форму. У великих містах ми часто стикаємося з проблемою браку вільного часу і місць для заняття спортом. Як наслідок, останнім часом почало відкриватися велика кількість фітнес-центрів і тренажерних залів. При виборі найбільш підходящого для себе спортивного залу ми найчастіше відштовхуємося від його віддаленості від нашого будинку, вартості відвідування залу і інших пропонованих послуг. Але також не варто забувати, що важливу роль відіграє створений в приміщенні спортивного залу мікроклімат. Під час безпосередньо занять спортом людський організм виділяє величезну кількість тепла і вологи, які обов’язково необхідно видаляти з приміщення спортзалу. Якщо ж цього не відбувається – людині займається спортом ставати душно і неприємно від залишається в приміщенні запаху поту. Швидше за все після таких занять клієнт відразу задумається про зміну місця тренувань.

Вимоги до вентиляції спортивних, тренажерних і гімнастичних залів набагато вище, ніж вимоги до вентиляції житлових квартир або будинків. Активні заняття спортом в закритому приміщенні вимагають з одного боку максимально збалансованого складу знаходиться в цьому приміщенні повітря, а з іншого – досить швидко призводять до зниження його якісних характеристик. Оптимальна кратність обміну повітря в спортивному залі становить 6-8 разів на годину, тоді як в житлових приміщеннях для нормального самопочуття присутніх людей досить 3 разів на годину. Саме цей показник є одним з основних при розрахунку необхідної продуктивності проектованої вентиляційної системи для спортивного залу. Також досить важливим показником, який необхідно враховувати, є планована інтенсивність завантаження спортивного залу.

 клімат в фітнес клубі у більшості спортивних залів застосовуються загальнообмінні канальні вентиляційні системи, оновлюють повітря і максимально рівномірно розподіляють припливні потоки по всій площі приміщення. До пред’являються специфічним вимогам в даному випадку можна віднести стабільну температуру повітря, максимально інтенсивний повітрообмін і повна відсутність протягів. Виходячи з цього, найдоцільніше буде застосування припливно-витяжних вентиляційних установок , додатково обладнаних очисними фільтрами, обладнанням для обігріву припливного повітря (теплоутилізатори, калорифери) або ж його охолодження, а також всієї необхідної для контролю за кліматом автоматики.

Потужність вентиляційних установок, розрахованих на активне вентилювання приміщень великої загальної площі, досить велика. Відповідно їх габаритні розміри, в більшості випадків, не дозволяють досить акуратно вписати дане обладнання в інтер’єр спортзалу. Одним з найбільш типових і оптимальних рішень є установка дахового вентиляційного обладнання великої потужності. Як правило, є можливість об’єднувати кілька одиниць таких установок в єдину кліматичну систему, керовану з терміналу або комп’ютера. Дані кліматичні системи здійснюють витяжну і припливну вентиляцію в найрізноманітніших режимах, в прямій залежності від конфігурації системи і висунутих до неї вимог. Зокрема, в таких системах може окремо здійснюватися витяжка повітря або його приток. У деяких випадках можливе регулювання інтенсивності відповідних потоків повітря, що вкрай зручно в спортивних залах, завантаження яких непостійна за часом. Вступник в приміщення повітря також може очищатися від присутніх в ньому сторонніх домішок і в залежності від пори року охолоджуватися або обігріватися. Дуже часто дані вентиляційні установки можуть працювати в енергозберігаючому режимі теплоутілізаціі рекуперації, тобто вони роблять нагрівання припливного повітря за рахунок витяжної потоку повітря. Для досягнення максимально оптимального мікроклімату в спортивному або тренажерному залі системи вентиляції повітря можуть використовуватися спільно з кондиціонерами .

Норми температури повітря і повітрообміну в спортивних залах

Найменування приміщень На внутрішній температура, t в, ° С Подача м 3 / год або кратність повітрообміну ч -1
Приплив Витяжка
1234
Спортивні зали без місць для глядачів (крім залів художньої гімнастики)15За розрахунком з подачею не менше 80 м 3 / год зовнішнього повітря на спортсмена
Зали для художньої гімнастики, хореографії та зали з місцями для глядачів18За розрахунком з подачею 80 м 3 / год зовнішнього повітря на спортсмена і 20 м 3 / год на глядача
Приміщення силовий і акробатичній підготовки та індивідуальної розминки1623
Навчальні класи, приміщення для тренерського і суддівського складу, преси, адміністрації тощо.1832
Гардероб верхнього одягу162
Роздягальні при душових25За балансом2 (через душові)
Душові25510

Проектування системи вентиляції фітнес-центру або спортивного залу повинні виробляти виключно кваліфіковані фахівці. Інженери компанії “Овекон Сервіс” допоможуть Вам розробити максимально ефективне технічне рішення, з огляду на Ваші побажання та архітектурні особливості будівлі, а також запропонують на Ваш вибір відразу кілька прийнятних варіантів вирішення поставленого перед нами завдання і підберуть необхідне обладнання різних цінових категорій.

Також рекомендуємо прочитати

Рекуператори Ventoxx

Рекуператор Вентокс – вентиляційна система компактних розмірів, що …

Читать дальше
Спліт-системи Cooper & Hunter

7000BTU от___$/
9000BTU от___$/
12000BTU от___$/
18000BTU от___$/
24000BTU от___$/

Алюмінієві решітки – терміни виготовлення

Інформація: РГН – решітка однорядна нерегульована РГР – …

Читать дальше
ТвінФреш Комфі

Децентралізовані провітрювачі з регенерацією тепла ТвінФреш Комфі характеризуються …

Читать дальше
ТвінФреш Стандарт

Провітрювач Вентс ТвінФреш серії «Стандарт» – просте в …

Читать дальше