Клімат на складі

Вентиляція складів і складських приміщень

Вентиляція складів і складських приміщень Основним завданням систем вентиляції складу є забезпечення необхідних для даного типу приміщень кліматичних умов (температурних показників, інтенсивності вентиляції та вологості повітря), які повністю відповідають технологічним вимогам до умов зберігання матеріалів і товарів на складі. Температура повітря і його вологість повинні бути максимально рівномірними по всій території складу, без особливо сильних перепадів. Вентиляція складських приміщень ускладнюється тим, що вони завжди заповнені різноманітним складським обладнанням для безпосередньо зберігання (полки, стелажі) і переміщення (навантажувачі, крани) товарів всередині приміщення складу. Виходячи з вимог до зберігання продукції розрізняють кілька окремих категорій організації складських приміщень. По-перше це захист від атмосферних опадів (зберігання товарів в НЕ утеплених складських приміщеннях або просто під навісом. По друге – зберігання продукції на охолоджуваних або опалювальних складах, з системою захисту знаходиться на складі продукції від низьких або високих температур і від різкого їх (температур) перепаду.

Системи вентиляції в складських приміщеннях класифікуються за такими загальними ознаками:

  • Призначення: припливна вентиляція, витяжна вентиляція або припливно-витяжна вентиляція. Основним призначенням припливної вентиляції є подача в складські приміщення чистого повітря ззовні. При необхідності припливне повітря може піддатися спеціальній обробці: очищенню, підігріву, зволоження або осушення. У свою чергу витяжна вентиляція повинна виконувати функцію по видаленню зі складського приміщення забрудненого і застояного повітря. Але як правило, вентиляція складу передбачає установку припливно-витяжної вентиляції , яка виконує обидві ці функції.
  • Сфера дії: загально обмінна або місцева система вентиляції. Місцева система вентиляції призначена для обслуговування досить обмеженого ділянки приміщення складу. В основному її використовують для локального видалення забрудненого повітря з тих місць, де часто утворюються шкідливі для людини виділення і з її допомогою сюди ж подається вже чисте повітря. Для вентиляції всього приміщення складу в основному використовуються загальнообмінні системи (витяжні, припливні або припливно-витяжні). Вони досить ефективні для створення певного температурного і вологісного режиму в усьому складському приміщенні, а також з метою розведення концентрацій шкідливих газів і парів, які з якихось причин не були видалені за допомогою місцевої вентиляції.
  • Спосіб переміщення повітряних мас в приміщенні: природна або механічна вентиляція. При використанні природної вентиляції безпосередньо переміщення повітряних мас відбувається в силу різниці атмосферного тиску зовні і всередині складського приміщення. Причиною цього може бути вітер або різниця температури повітря всередині будівлі і поза ним. Механічна вентиляція в свою чергу здійснюється за рахунок використання спеціального обладнання (вентиляторів і т.п.), яке власне і дозволяє видаляти і подавати необхідні обсяги повітря і при необхідності піддавати його нагріванню, очищення і зволоження. Переваги всіх механічних систем вентиляції полягають в тому, що вони функціонують незалежно від будь-яких зовнішніх факторів. Вентиляція складських приміщень найчастіше організовується з одночасним застосуванням природного і механічного способу вентиляції.
  • Конструктивні особливості системи вентиляції: безканальна або канальна вентиляція. Канальна система вентиляції – це такі системи вентиляції, в яких переміщення повітря відбувається по мережі воздуховодов. У разі застосування безканальних систем вентиляції повітроводи не потрібні. У таких системах вентилятори встановлені безпосередньо в стіні або перекриттях.

Знаючи заздалегідь вид матеріалів і товарів, які в подальшому будуть зберігатися на цьому складі, можливо правильно вибрати найоптимальніший варіант вентиляції для даного складського приміщення. Наприклад в овочесховищах і інших складах сільськогосподарської продукції найчастіше використовується природна вентиляція спільно з припливною вентиляцією з механічним спонуканням.

Обладнання використовується для вентиляції складських приміщень

Для вентиляції складів та інших складських приміщень використовується найрізноманітніше обладнання: вентилятори та вентиляційні установки, що регулюють і повітророзподільні пристрої, шумоглушители, повітряні фільтри, нагрівачі та інше вентиляційне обладнання. Для переміщення повітряних мас найчастіше використовують радіальні або осьові вентилятори. Для більшості з складських приміщень найоптимальнішим рішенням є застосування радіальних вентиляторів низького тиску. Ефективність всієї системи вентиляції складу в чималому ступені залежить не тільки від якості використовуваного в системі електроустаткування, а й від грамотно підібраних пристроїв розподілення повітря. таких як: вентиляційні решітки, сопла, плафони, насадки з форсунками, щілинні пристрої та інших вентиляційних аксесуарів.

Компанія “Овекон Сервіс” виробляє проектування і монтаж систем вентиляції складських приміщень, а також забезпечує поставку повного комплекту самого високоякісного обладнання застосовуваного в даних системах.

Також рекомендуємо прочитати

Рекуператори Ventoxx

Рекуператор Вентокс – вентиляційна система компактних розмірів, що …

Читать дальше
Спліт-системи Cooper & Hunter

7000BTU от___$/
9000BTU от___$/
12000BTU от___$/
18000BTU от___$/
24000BTU от___$/

Алюмінієві решітки – терміни виготовлення

Інформація: РГН – решітка однорядна нерегульована РГР – …

Читать дальше
ТвінФреш Комфі

Децентралізовані провітрювачі з регенерацією тепла ТвінФреш Комфі характеризуються …

Читать дальше
ТвінФреш Стандарт

Провітрювач Вентс ТвінФреш серії «Стандарт» – просте в …

Читать дальше