Кліматичні системи в будинках і котеджах

вентиляція в будинках і котеджахНа сьогодні рівень будівельних технологій дозволяють сучасним будинкам похвалитися своєю надійністю і герметичністю. Домігшись усього цього при будівництві будинку ми часто отримуємо ряд проблем пов’язаних з вентиляцією повітря в приміщеннях. Утеплюючи і герметізізіруя всі щілини і вікна в своєму будинку ми добиваємося такий же герметичності як у підводного човна, часто геть забуваючи що живуть в цьому будинку людям треба чимось дихати. Дуже часто зустрічаються ситуації, коли при будівництві або після покупки гототового будинку виявляється, що природні витяжні повітроводи в санвузлах або на кухні або зовсім відсутні, або ж не в повній мірі справляються з повітрообміном в цих приміщеннях. І як наслідок в них нерідко відчуваються затхле повітря або інші неприємні запахи. Розберемося що ж було зроблено неправильно і як це можна виправити.

Природна вентиляція в будинках і котеджах

Кліматичні системи в будинках і котеджахДля початку хочемо звернути Вашу увагу на те, що при будівництві будинку будь-якої площі вкрай важливо подбати про природної витяжної вентиляції. Усі вентиляційні стояки з усіх внутрішніх приміщень обов’язково повинні виходити за межі даху, тим самим забезпечуючи природний безперервний відтік повітря з них. Природна вентиляція будинку – це найдешевший і простий спосіб створити необхідний повітрообмін в приміщеннях і вона повинна обов’язково бути присутнім, навіть при наявності в будинку припливно-витяжної установки. При грамотно організованій природній системі вентиляції, рух повітряних потоків має брати початок в житлових приміщеннях і закінчуватися в витяжних каналах санвузлів і кухні. Для ефективного функціонування витяжної вентиляції приватного будинку необхідно подбати про те, як чисте повітря потрапить всередину і як зробити так щоб повітря безпрепядственно проходив через всі приміщення по шляху від місця його попадання всередину будівлі і до витяжної системи. Найпростіший спосіб – відкривати вікна для провітрювання. А для нормальної циркуляції повітря усередині будівлі – забезпечити всі кімнати перетічними гратами або передбачити для міжкімнатних дверей 5-ти міліметровий зазор під кожною з них. Але очевидно що це далеко не самий ідеальний спосіб вирішення питання вентиляції в будинку. Відкривати вікна для провітрювання взимку не дуже то і комфортно, а вся така система природної вентиляції не буде працювати влітку, так як в цей час приблизно однакова температура повітря всередині і зовні будівлі не буде створювати природної тяги. Бюджетним варіантом вирішення цього завдання є установка пасивного клапана для потрапляння повітря всередину будівлі. Деякі моделі таких клапанів монтуються безпосередньо в саме вікно. Але проблему відсутності циркуляції повітря в літній період вони не вирішують по все тим же причинам.

вентиляція для заміського будинкуБолее эффективным способом создать естественную вентиляцию в доме является установка так называемых проветривателей. Такое устройство принудительно и непрерывно нагнетает воздух внутрь помещения, тем самым нормализуя естественный процесс оттока воздуха через имеющиеся вытяжные короба. Проветриватели бывают с возможностью нагрева воздуха и без него. Стоимость эксплуатации таких проветривателей естественно отличается друг от друга в разы. Для того чтобы обеспечить постоянную вентиляцию помещений частного дома или коттеджа при минимальной стоимости эксплуатации системы существуют приточно-вытяжные установки с рекуперацией тепла.

Требования которые предъявляются к системе вентиляции и кондиционирования в частном доме немного отличаются от требований предъявляемых к вентиляции и кондиционированию городской квартиры. Но есть некоторые различия. Если для городской квартиры уровень шума от климатической системы существенно «теряется» среди общего шумового фона, а установленные воздушные фильтры должны максимально эффективно очищать загрязнённый городской воздух. Но в случае загородного дома первоочередная задача — обеспечить безшумную работу системы вентиляции, тогда как требования к очистке воздуха гораздо мягче, по причине более чистого воздуха за городом. В остальных аспектах принципы организации вентиляции частного дома или коттеджа такие же как и вентиляции квартиры. Хотим обратить Ваше внимание на то, что вентиляция частного дома подбирается и проектируется непосредственно на этапе строительства дома, в силу того что необходимо заранее предусмотреть места для размещения всего вентиляционного оборудования и вентиляционных каналов. Инженеры компании «Овекон Сервис» помогут Вам наилучшим образом организовать и воплотить в жизнь систему вентиляции Вашего дома или коттеджа.

Також рекомендуємо прочитати

Спліт-системи Cooper & Hunter

7000BTU от___$/
9000BTU от___$/
12000BTU от___$/
18000BTU от___$/
24000BTU от___$/

Алюмінієві решітки – терміни виготовлення

Інформація: РГН – решітка однорядна нерегульована РГР – …

Читать дальше
ТвінФреш Комфі

Децентралізовані провітрювачі з регенерацією тепла ТвінФреш Комфі характеризуються …

Читать дальше
ТвінФреш Стандарт

Провітрювач Вентс ТвінФреш серії «Стандарт» – просте в …

Читать дальше
Спліт-системи Rovex

7000BTU от___$/
9000BTU от___$/
12000BTU от___$/
18000BTU от___$/
24000BTU от___$/