Системи чилер – фанкойл

Що таке чилер?

Система чіллер- фанкойл Система чиллер-фанкойл є одним з варіантів кондиціонування повітря в різних приміщеннях. На відміну від більш поширених спліт систем, в яких холод або тепло передається за допомогою фреону, в системах чиллер-фанкойл тепло передає речовиною виступає вода або засновані на ній незамерзаючі розчини. Робоча речовина використовується в даних системах називається в залежності від виконуваної дії (охолодження або підігрів приміщення) хладоносителем і теплоносієм.

Чиллер – це холодильна машина, що застосовується в централізованих системах кондиціонування . Саме він нагріває або охолоджує теплоносій і потім подає його за системою трубопроводів до фанкойлам або іншим теплообмінникам. Чиллери бувають двох типів: з повітряним охолодженням або з водяним охолодженням. Обидва ці типу чиллерів можуть бути або з вбудованою насосною станцією (так званим гідравлічним контуром), або без неї. Для другого типу насосна станція встановлюється додатково. Чилери з повітряним типом охолодження можна розділити на три види за місцем їх установки:

  • з осьовим вентилятором – встановлюються поза приміщеннями (на балконах, дахах, біля будівель);
  • з відцентровим вентилятором – встановлюються в приміщеннях, а для охолодження з’єднані з вулицею за допомогою повітропроводів;
  • без конденсатора – встановлюється в приміщеннях, а конденсаторний блок виноситься на вулицю;

Фанкойл – це пристрій встановлюється в приміщенні і складається з теплообмінника з вентилятором, фільтра і пульта управління (вбудованого або виносного). Повітря за допомогою вентилятора подається на теплообмінник фанкойла для охолодження або нагрівання. У фанкойл також може подаватися свіже повітря від припливної установки або центрального кондиціонера. Фанкойли монтуються на стіні, підлозі або стелі. Також бувають безкорпусні фанкойли, монтовані за підвісними стелями або декоративними панелями. Фанкойли бувають з одним або двома теплообмінниками і в залежності від цього система може бути двухтрубной або чотирьох трубної.

Переваги системи чиллер-фанкойл

система чиллер-фанкойл-2 у порівнянні з спліт-системами в яких використовується газовий холодоагент, чилер має наступні переваги:

  • Масштабованість. Кількість фанкойлів на одну холодильну машину (чиллер) обмежується тільки лише її продуктивністю.
  • Мінімальні розміри. Система кондиціонування будівлі може складатися з усього одного чилера, який займає мінімум місця і дозволяє зберегти зовнішній вигляд фасаду будівлі з причини відсутності зовнішніх блоків спліт-систем.
  • Велика відстань (до кількох сотень метрів) між фанкойлами і чиллером. За рахунок високої питомої теплоємності рідкого теплоносія втрати тепла на погонний метр траси істотно нижче ніж у систем з газовим холодоагентом.
  • Вартість розводки системи. Чиллер і фанкойли пов’язані між собою звичайними водопровідними трубами, що робить вирівнювання швидкості потоку і тиску води між окремо взятими фанкойлами набагато простіше і дешевше, в порівнянні з газонаповненими системами.
  • Безпека системи. Летючі гази (холодоагент) знаходяться в чиллере встановленому часто на відкритому повітрі. Ризик затоки в слідстві прориву трубної розводки знаходиться всередині будівлі мінімізується за рахунок установки автоматичної запірної арматури
  • Гнучкість системи. Для кондиціонування великої кількості приміщень до одного чиллеру можливо підключити безліч фанкойлів, теплообмінників припливної установки або центрального кондиціонера. Так само кожен споживач може змінювати режим роботи незалежно один від одного

Також рекомендуємо прочитати

Спліт-системи Cooper & Hunter

7000BTU от___$/
9000BTU от___$/
12000BTU от___$/
18000BTU от___$/
24000BTU от___$/

Алюмінієві решітки – терміни виготовлення

Інформація: РГН – решітка однорядна нерегульована РГР – …

Читать дальше
ТвінФреш Комфі

Децентралізовані провітрювачі з регенерацією тепла ТвінФреш Комфі характеризуються …

Читать дальше
ТвінФреш Стандарт

Провітрювач Вентс ТвінФреш серії «Стандарт» – просте в …

Читать дальше
Спліт-системи Rovex

7000BTU от___$/
9000BTU от___$/
12000BTU от___$/
18000BTU от___$/
24000BTU от___$/