Тепловий насос являє собою джерело енергії, який застосовується для функціональності сучасних кондиційних систем, а також опалення водопостачання (гарячого). Від електричних дизельних і газових генераторів відрізняється здатністю отримання з навколишнього середовища (водоймища, скельної породи, грунту) зібрану в період тепла енергію. Замовити продукцію можна в компанії Ovekon за доступною вартості.
Тепловий насос – переваги експлуатації
Сучасні пристрої користуються особливою популярністю в споживчих колах, оскільки володіють важливими достоїнствами:
- теплові насоси значно підвищують комфортабельність, чого не можна сказати про рідинно-паливних пристроях. Устаткування зменшує показник пожежонебезпеки, виключає ймовірність появи неприємного специфічного запаху і не потребує використання димаря;
- якщо в будинку не вистачає потужності електрики для монтажу стандартної опалювальної системи, тоді як альтернатива можна купити тепловий насос. Він споживає близько ¼ енергії, потрібної для класичних пристроїв;
- придбати ефективне обладнання для квартири або заміського особняка можна по рентабельною вартості. Ціна такого теплообмінника окупиться дуже швидко (за 3-5 років), оскільки він дозволяє економити.
Незалежно від площі та особливостей об’єкту, будує підбирати і купувати обладнання тільки у перевіреного і надійного виробника.
Тепловий насос – особливість і функціональність
Принцип роботи теплового насоса полягає в використанні природних джерел тепла, які можуть мати вигляд повітря, води, грунту, скелястої породи. Теплоносій проходить по зовнішньому контуру, прокладеному в водоймі або землі, і нагрівається. Температурний показник підвищується на кілька градусів.
У внутрішній частині обладнання здійснюється прохід теплоносія через випарник (теплообмінник). Таким чином, збирається потрібну кількість тепла, яке передається внутрішньому контуру пристрою. Усередині обладнання знаходиться холодоагент, що відрізняється незначною температурою кипіння.
Система теплового насоса забезпечує перевтілення рідкого холодоагенту в газоподібний, впливаючи на нього зниженим тиском і градусом рівним -5. Після цього, нагрітий газ переходить в конденсатор, який забезпечує обмін теплом між трубопровідним теплоносієм і гарячим газом.
Холодоагент працює на основі віддачі опалювальній системі тепла, після чого починає охолоджуватися і знаходити рідинне стан. В цей час теплоносій надходить в прилади опалення, встановлені в приміщенні або на об’єкті. Таким чином, теплозатрати зводяться до мінімуму, а продуктивність підвищується.
Необхідні запити до джерела енергії
Щоб повністю розібратися з тим, як працює тепловий насос, потрібно уточнити декілька важливих вимог його вибору. Важливо використовувати теплової джерело з температурою від -1 градуса і вище, потрібний холод особливо легко отримати в зимовий період. Робота обладнання складається з застосування теплого повітряного потоку, води та ін.
Зовнішній спеціальний контур, який бере із зовнішнього середовища (вулиці) тепло, являє собою трубопровід. Для його виготовлення використовувався міцний поліетилен. При підключенні до основної системи, він встановлюється в воду або в землю. Також підбирається відповідний теплоносій – етиловий спирт або розчин етиленгліколю (30%).
Що таке тепловий насос розібралися, тепер варто перейти до підбору необхідної бази. При проектуванні особлива увага приділяється вибору свердловини, якщо джерелом тепла виступає скеляста порода. Трубопровід встановлюється в пару неглибоких ямок або в одну велику. В цьому випадку, застосовується розрахунок: на 1 м свердловини – 50-60 кВт енергії тепла.
Багато хто задається питанням, як створити земляний контур? Для його формування використовується місцевість, багата на зволожений грунт. Фахівці радять підбирати ділянку, де є грунтові води. У сухій землі теж можна проводити монтаж, але тоді доведеться збільшити контурну довжину з глибиною близько 1 м і відстанню між іншими трубопровідними системами – близько 0.8 м.
Для чого потрібні теплові насоси, прокладені в водоймі? Вода здатна забезпечувати необхідний температурний режим, особливо взимку, не потребує довгого зовнішньому контурі, забезпечує високий ККД насосом. Щоб трубопровід НЕ засмічувався, використовується якісний фільтр, а щоб не спливав – додатковий вантаж в співвідношенні 5: 1.
Також існує ще один тип насоса теплового, який функціонує за рахунок теплообмінника, що працює від повітря. Для цього може використовуватися витяжка системи вентиляції. Робота такого агрегату схожа з іншими варіантами, тільки він застосовується, в основному, на великих підприємствах. Вартість теплового насоса знаходиться на цілком доступному рівні. Купуються подібні моделі, переважно, для літнього сезону.
Для чого використовується піковий електричний підігрів?
Електронагрівачі монтуються майже в кожну варіацію теплового насоса. Основною причиною цього є необхідність в розрахунку потужності номінального типу під час попереднього вибору приватного обладнання. Також враховується навантаження тепла в прохолодні дні.
Однак цей температурний показник тримається лише кілька діб на рік, тому немає необхідності в експлуатації додаткових можливостей пристрою. З точки зору економічного сегмента практичніше придбати малопотужний варіант обладнання, а в сильний холод використовувати електричний обігрів. До того ж сервісне обслуговування таких моделей вигідніше.
Якщо скомбінувати два теплових джерела – виробляє недорогу енергію, але стоїть дорого (насос теплової), і економічного, але який виробляє дорогу енергію (нагрівач електричний), то можна знизити ціну капітальних витрат. Крім цього, якщо знати все про теплових насосах, то можна підібрати найкращий варіант, який окупити вартість теплонасосного обладнання.
Де купити тепловий насос?
В інтернет-магазині Ovekon можна за вигідною ціною придбати товари найвищої якості, які відрізняються практичністю, довговічністю, функціональністю і легкістю експлуатації. Для отримання додаткової консультації зв’яжіться з нашими менеджерами і вони знайдуть для вас найбільш оптимальне рішення. Наш офіс знаходиться в Дніпрі, що дозволяє нам займатися постачанням придбаної продукції на вигідних для клієнта умовах.